Rajdy konne

PTTK
Wyślij zapytanie o rajd
Imię i nazwisko
Adres e-mail *
Numer telefonu
Termin od
Termin do
Ilość osób
Wiadomość

Jesteśmy ośrodkiem jeździeckim afiliowanym przy PTTK, a wszystkie rajdy prowadzone są przez wykwalifikowanych przodowników górskiej turystyki jeździeckiej.

Zachodnio-południowy kraniec Polski obfituje w liczne jeszcze dzikie i mało znane tereny. Z odludziem większość osób kojarzy Bieszczady. Tymczasem wędrując przez nasze Góry Izerskie lub Rudawy Janowickie często zdarza się, że nie spotkamy tu żadnego turysty przez cały dzień. Do najczęstszych celów naszych wypadów zaliczyć można oprócz wyżej wymienionych: Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Góry Kaczawskie oraz Karkonosze.

Rajdy konne na hucułach

W naszej okolicy istnieje jeszcze wiele kilometrów nieutwardzonych dróg polnych oraz duktów leśnych, które doskonale nadają się do turystyki jeździeckiej. Trasy rajdów staramy się tak planować, aby przy okazji zwiedzić i zapoznać naszych gości z historią wielu ciekawych i po części zapomnianych już miejsc naszego regionu. W czasie dłuższych rajdów często jeździmy po drogach i bezdrożach, których jeszcze nie znamy, odkrywając coraz to nowe miejsca. Zdarza się, że trafimy na wygodne miejsca noclegowe, ale możemy też nigdzie nie trafić, spędzając noc w namiocie, przy ognisku, z pasącymi się wokoło końmi. Warto więc wybrać się na rajd konny nie tylko dla samej przejażdżki na koniu, ale także, aby przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę, zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz aby choćby na pewien czas powrócić do świata natury.

Rajdy konne Karkonosze

Aby jednak umożliwić Tobie nieco większe wyobrażenie, jak wyglądają takie wypady zapraszamy do naszej kroniki rajdów.

Zachęcamy też do przeczytania szczegółowej relacji z letniego rajdu konnego w Góry Izerskie, który odbył się w sierpniu 2011 roku. Była to nasza pierwsza wizyta na koniach u naszych czeskich sąsiadów. Opis zawiera również dokładny przebieg trasy z mapą gps.

Rzeczy, które trzeba zabrać na rajd

Regulamin rezerwacji i uczestnictwa w rajdach konnych

Cennik - wielodniowe rajdy konne

  • 120 zł - koń/dzień
  • ? zł - wyżywienie i noclegi (cena zależy od preferencji i oczekiwań uczestników)

Jazdy konne w terenie

Rajdy konne na hucułach

Przez cały rok organizujemy jazdy konne w terenie w formie wycieczek konnych i rajdów gwieździstych, które polegają na tym, że wracamy na noc do bazy w Modrzewiach. Naszym gościom oferujemy możliwość noclegów w naszej agroturystyce.

Cennik - jazdy konne w terenie

  • pierwsza godzina 30 zł
  • każda następna godzina 20 zł
  • cały dzień 100 zł

Indywidualna nauka jazdy konnej

Posiadamy również uprawnienia instruktora jazdy konnej i proponujemy naukę jazdy konnej dla początkujących zarówno dzieci jak i dorosłych. Często dostajemy zapytania, w jakim stopniu należy umieć jeździć konno, aby uczestniczyć w rajdzie oraz ile trwa nauka jazdy konnej do poziomu umożliwiającego wyjazd na rajd. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy uczą sie szybciej niektórzy wolniej, a również dużą rolę odgrywa odwaga. Natomiast z naszego doświadczenia wynika, że tygodniowa nauka jazdy konnej już umożliwia udział w krótkim rajdzie. Jest to oczywiście zasługą naszych koni które mają duże doświadczenie w jeździe w terenie.

Jak wygląda przygotowanie do jazdy konnej w terenie?

Zaczynając od nauki na lonży głównym celem jest osiągniecie poprawnego dosiadu, równowagi i rozluźnienia we wszystkich chodach konia. Pracujemy nad delikatnym użyciem tak zwanych pomocy jeździeckich.

Następny krok to prawidłowa komunikacja z koniem, czyli zmiany tempa, przejścia chodach, zatrzymania, skręty itp.

Gdy już się nauczymy podstaw komunikowania się z koniem na koralu, można już wyruszyć na spokojną wycieczkę w teren będąc prowadzonym lub też nie, gdzie i podłoże nierówne, gdzie czasem trzeba pokonać małe przeszkody, zjechać z górki lub pod górkę i gdzie można pogłębiać swoje wyczucie jeździeckie.

Cennik - indywidualna nauka jazdy konnej

  • 30 min w koralu 30 zł
  • 1 godzina oprowadzania w terenie 40 zł