Rajdy konne

PTTK
Wyślij zapytanie o rajd
Imię i nazwisko
Adres e-mail *
Numer telefonu
Termin od
Termin do
Ilość osób
Wiadomość

Jesteśmy ośrodkiem jeździeckim afiliowanym przy PTTK, a wszystkie rajdy prowadzone są przez wykwalifikowanych przodowników górskiej turystyki jeździeckiej.

Zachodnio-południowy kraniec Polski obfituje w liczne jeszcze dzikie i mało znane tereny. Z odludziem większość osób kojarzy Bieszczady. Tymczasem wędrując przez nasze Góry Izerskie lub Rudawy Janowickie często zdarza się, że nie spotkamy tu żadnego turysty przez cały dzień. Do najczęstszych celów naszych wypadów zaliczyć można oprócz wyżej wymienionych: Park Krajobrazowy Doliny Bobru, Góry Kaczawskie oraz Karkonosze.

Rajdy konne na hucułach

W naszej okolicy istnieje jeszcze wiele kilometrów nieutwardzonych dróg polnych oraz duktów leśnych, które doskonale nadają się do turystyki jeździeckiej. Trasy rajdów staramy się tak planować, aby przy okazji zwiedzić i zapoznać naszych gości z historią wielu ciekawych i po części zapomnianych już miejsc naszego regionu. W czasie dłuższych rajdów często jeździmy po drogach i bezdrożach, których jeszcze nie znamy, odkrywając coraz to nowe miejsca.

Rajdy konne Karkonosze

Aby jednak umożliwić Tobie nieco większe wyobrażenie, jak wyglądają takie wypady zapraszamy do naszej kroniki rajdów.

Zachęcamy też do przeczytania szczegółowej relacji z letniego rajdu konnego w Góry Izerskie, który odbył się w sierpniu 2011 roku. Była to nasza pierwsza wizyta na koniach u naszych czeskich sąsiadów. Opis zawiera również dokładny przebieg trasy z mapą gps.

Poniższe nazwy i opisy rajdów są tylko przykładami możliwych tras. Przebieg konkretnego rajdu ustalamy indywidualnie.

Rzeczy, które trzeba zabrać na rajd

Regulamin rezerwacji i uczestnictwa w rajdach konnych

Rajdy konne stacjonarne

Rajdy konne wędrowne

Szkolenie przed rajdem

W przypadku uczestnictwa w rajdzie po raz pierwszy zalecamy wzięcie udziału w 4-godzinnym szkoleniu pracy z koniem, który będzie Państwu towarzyszył na rajdzie. Szkolenie rozpoczyna się o godz. 13 w przeddzień rajdu i kosztuje 200 zł (nie obejmuje noclegu).

Wyjazdy w teren

Od listopada do kwietnia oferujemy wyjazdy w teren w cenie 80 zł za pierwszą godzinę i 40 zł za każdą następną.